stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9631
  • Uživatelů: 6591

Nejlepší navigace do mobilu (Android i iOS)

Autor: Jan Juránek  |   Publikováno: 30.7.2014 | Zobrazeno: 107597x

 

Pryč jsou dávno doby, kdy byly navigace výlučně spjaty s představou samostatného a složitého přístroje, do kterého je navíc zapotřebí neustále kupovat drahé mapy. Doba i firemní politika se v mnohém změnila a tak je možné získat kvalitní navigace i mapové podklady zdarma a to jak pro chytré mobilní telefony nebo tablety, tak například i pro obyčejné přehrávače hudby. V článku najdete přehled nejlepších mobilních navigací a offline map a to jak pro telefony a tablety Android, tak i pro systém iOS.

Mapy.cz

Společnost Seznam.cz a jejich mapová portál Mapy.cz představuje vrchol v rámci mapových podkladů a to nejen v rámci České a Slovenské republiky, ale celosvětově. Stejně je na tom i mobilní aplikace Mapy.cz, která disponuje skvělým ovládáním, podařeným designem a hlavně offline funkčností. Mapy si poradí jak s běžným prohlížením, tak plnohodnotnou podporou GPS modulu a zvládnou i navigaci, pro kterou však nejsou primárně určeny. V rámci aplikace lze nalézt podrobné rozkreslení jednotlivých budov i v rámci nejmenších vesniček a to včetně jejich čísla popisného. Menší nevýhodou seznamáckých map a to platí obecně, je omezení pouze na Českou republiku. Ovšem podle posledních zpráv již Seznam intenzivně pracuje na zmapování celého světa.

Google Mapy  

Google Mapy (často označováno původním anglickým názvem Google Maps) představují komplexní a pravděpodobně nejobsáhlejší mapové podklady, které si poradí nejen se základními městy a jejich ulicemi, ale zobrazí zastávky městské dopravy, poradí, kde natankovat, upozorní na významné body a jednoduše se postarají prakticky o cokoli. I když se orientují spíše na klasické mapové podklady, jejich navigace neobsahuje chybu a pohodlně ji lze využít i při jízdě autem.

Sygic

Navigace Sygic: GPS Navigation je v rámci výběru prvním zástupcem, který se věnuje primárně navigaci. Disponuje kvalitními mapami od společnosti TomTom a dokáže navést k cíli i při offline funkci. V placené verzi pak disponuje hlasovým projevem, promítáním obrazu na sklo vozu apod. I tak ale v základní verzi nechybí časté aktualizace, detailní mapy včetně 3D zvýraznění nejdůležitějších objektů apod.

 

MapFactor

Aplikace MapFactor: GPS Navigation patří mezi nejkvalitnější, volně dostupné navigace, která se nezalekne ani méně výkonných přístrojů a díky čerpání z projektu OpenStreetMap pak disponuje vysoce kvalitními mapovými podklady. Samotná navigace, dodatečné funkce nebo hlasové vedení je absolutně bez chyby, pouze grafické zpracování nepůsobí tak příjemně, jako například u Sygicu. Tento drobný nedostatek však dostatečně vynahrazuje množstvím dodatečných funkcí a integrací Google informací.

 

BE-ON-ROAD

Česká navigace GPS Navigace BE-ON-ROAD taktéž dosahuje v rámci kvality zpracování i výsledného uživatelského dojmu na nejvrchnější příčky. Disponuje kvalitními mapami OpenStreetMap, nabízí plnohodnotné navigování a upozorní i na dodržení předepsané rychlosti. Jedinou výtkou je nižší periodicita v aktualizaci právě zmíněných mapových podkladů, které díky své podstatě v uživatelském vytváření nabízejí nový obsah velmi často.

Značky

Podobné články

Nejlepší aplikace pro tablety I

Nejlepší aplikace pro tablety I

Zachraň šneka, hra pro iPhone a iPad už dnes ke stažení zdarma

Zachraň šneka, hra pro iPhone a iPad už dnes ke stažení zdarma

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Pokémon GO - Hra pro iPhone a Android

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Diablo Immortal na PC a mobilní telefony - vše, co potřebujete vědět

Oblíbený video editor LumiaFusion z iOS je k dispozici i pro Android zařízení

Oblíbený video editor LumiaFusion z iOS je k dispozici i pro Android zařízení

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2023

Nejlepší mobilní hry pro Android a iPhone roku 2023

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  8 7 4 e 2 7  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce