stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

Nejlepší weby pro online úpravu fotek

Autor: Redakce  |   Publikováno: 8.3.2016 | Zobrazeno: 21701x

Co dnes není online, jakoby neexistovalo. Nač si počítač zahlcovat úzce zaměřenými aplikacemi, když jedna webová stránka dokáže zastat práci několika takových programů? Platí to pro konvertory formátů (obrázky, texty, pdfka…) i různé editory, mezi kterými vynikají ty obrázkové – pracují totiž s rozumně velkým souborem (editovat video online je i kvůli uploadu velkého množství dat trochu problém) a většina uživatelů hledá navíc spíše základní funkce, které není na moderním webu zas tak složité připravit.

Alternativou jsou programy – od těch nejjednodušších jako je Malování ve Windows, přes drahý Photoshop, až po levný ale o to nepřehlednější GIMP. Zatímco Malování ne vždy stačí, lepší software je zase až příliš často moc složitý pro občasné použití a někdy i zbytečně drahý. Pojďme se tedy podívat na pětici online služeb, které vám různě komplexní editory obrázků mohou nahradit. Zdarma a bez instalace.

Pixlr

Pixlr byl jeden z prvních dobře použitelných editorů obrázků na internetu. Patří společnosti Autodesk a nabízí hned dvě varianty – expresní a plnohodnotnou. Kromě toho si Pixlr můžete i stáhnout do počítače. Zatímco varianta Express je spíše pro vyznavače filtrů, efektů a úprav barev, plnohodnotná varianta nazvaná Editor se může směle řadit mezi nejkomplexnější „obyčejné“ obrázkové editory – disponuje dokonce i podporou vrstev, tudíž i průhledností. Vrstvám můžete určovat i „kryvost“ (opacitu) a mezi nástroji najdete i laso, nahrazování barev a klonování, takže pokud víte, co děláte, můžete v Pixlr obstarat i jednodušší seriózní práci. Desktopová varianta proti online editoru působí jako špatný vtip, takže rozhodně doporučujeme variantu Pixlr Editor.

PIXLR Editor najdete na této stránce

iPiccy

Tento editor se soustředí hlavně na základní užitečné úpravy fotografií, nepouští se do žádných extrémů. Ořez, zmenšení, automatické „vylepšení“, expozice, barvy, otočení fotografie a podobně. V programu lze vytvořit i koláže. Navíc se autorům povedlo vytvořit opravdu přehledný software, který se dobře používá. Na složitější úpravy to ale samozřejmě není.

iPiccy najdete na této stránce

iPiccy

Photoshop Express

Photoshop platí za nejmocnější nástroj pro úpravu fotografií, ale jak je na tom jeho volně dostupná online varianta? Rozhodně není tak náročná co do uživatelských schopností – zvládne ji ovládat úplně každý, kdo se orientuje alespoň v základních pojmech z oblasti úpravy obrázků v angličtině. Funkčně jde o jakéhosi hybrida, který disponuje velmi hlubokou a kvalitní úpravou barevnosti, ostrosti, expozice a to včetně například zvýrazňování stínů/jasů s pomocí štětce, v manipulaci s výrazem fotek tedy exceluje, ale chybí mu například práce s vrstvami, která je pro každou serióznější práci prostě potřeba. Rozhodně se ale jedná o zajímavý editor, se kterým šikovná osoba může během pár minut upravit fotografii.

Photoshop Express najdete na této stránce

Fotor

Asi nejkomplexnější služba z našeho výběru je právě Fotor. Pomůže při tvorbě profilových a úvodních obrázků na všelijaké sociální sítě, ale ve volném módu nabízí i šílené množství nástrojů, kterými převyšuje konkurenci. Jde o podporu vrstev, klonovací nástroj, rámečky a spoustu dalších funkcí – ať už „zábavných“, nebo seriózních. Doporučujeme ho ale spíše na složitější úpravy, kdy si říkáte, že „na tohle by se hodil Photoshop“. Samozřejmě, že ani zdaleka kvalit Photoshopu nedosahuje, ale stejně jako ten i použití Fotoru na obyčejné oříznutí a zmenšení snímku působí jako „overkill“.

Fotor najdete na této stránce

PicMonkey

PicMonkey je jednodušší editor soustředící se hlavně na efekty a vkládání clipartů do obrázku. Bohužel i ty jsou často vázány na prémiový účet, takže si s PicMonkey moc legrace zadarmo neužijete. K dispozici je sice bezplatný trial, ale podle nás se za „blbosti“ typu bokeh efekt opravdu platit nevyplatí.

PicMonkey najdete na této stránce

Značky

Podobné články

Adobe Photoshop CS6 - nové funkce

Adobe Photoshop CS6 - nové funkce

Nejlepší úložiště na internetu pro vaše fotky a hudbu

Nejlepší úložiště na internetu pro vaše fotky a hudbu

3D programy pro návrh interiérů zdarma

3D programy pro návrh interiérů zdarma

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google

Ponořte se pod hladinu oceánu s Google "Street" View

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

Prohlédněte si fotky z Instagramu i na vašem PC

Nejlepší bezplatné programy pro úpravu a střih videa

Nejlepší bezplatné programy pro úpravu a střih videa

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e 2 8 2 c 3  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce