stahnu.cz

 • Aplikací ke stažení zdarma 9736
 • Uživatelů: 6602

Jak vybrat vhodný účetní software?

Autor: Redakce  |   Publikováno: 6.9.2012 | Zobrazeno: 14085x

Výběr nejlepšího účetního programu pro společnost se nedá odbýt prostým doporučením jednoho, nebo dvou programů. Ani přehled populárních účetních programů, který vám nabízíme níže, nemůže zajistit, že si z něj svého favorita zvolíte. Důvod je prostý – požadavky vaše a vaší společnosti jsou specifické a výběr se jim musí co nejvíce přizpůsobit. Jedině účetní software zvolený s ohledem na vaše potřeby, který nebude naddimenzovaný, ani nedostatečně schopný, může vaší společnosti opravdu sloužit.

Zvolíte-li si software, který nezvládne vše, co účetnictví vaší společnosti vyžaduje, pravděpodobně půjde o vyhozené peníze a vy stejně budete muset zakoupit software nový, šikovnější. Naopak, pokud zvolíte systém s funkcemi, které vůbec nepotřebujete, může vás například zdržovat při vykonávání jednoduchých úkonů, které by i levnější program zastal stejně dobře. V obou případech tedy ztrácíte čas i peníze. Podle jakých kritérií tedy účetní software vybrat?

 • Jste živnostník, či firma, nebo účetní společnost, která spravuje účetnictví mnoha dalším subjektům?
 • Účetní software bude provozován v síti, nebo pouze na jednom systému?
 • Jaké úkony musí software zvládnout? Postačí vám jednoduché účetnictví a daňová evidence, nebo vyžadujete komplexní správu majetku, skladů, knihu jízd a podobně?
 • Je zvolený software bezpečný a stabilní? Jaké s ním mají zkušenosti ostatní uživatelé?
 • Jak často je software aktualizován? Odpovídá jeho nastavení platné legislativě?

Musíte být zejména pečliví a kritičtí – pokud dopředu víte, že má program nějakou vážnější chybu, nebo vám prostě nevyhovuje, nenechte se zlákat vábivými reklamami, mohli byste oknem vyhodit i desítky tisíc korun a spoustu času.

Po určení základních priorit a požadavků na schopnosti software přichází ještě palčivější fáze – vyzkoušení software. Pro živnostníky a malé firmy s nízkými požadavky může plně dostačovat některá z volně dostupných licencí účetních programů. Alternativou jsou placené programy s časově, nebo počtem úkonů omezenou bezplatnou verzí, po jejímž vyčerpání si můžete software koupit a využívat dál bez ztráty kontinuity a dat.

 STEREO Start

Účetní program od společnosti KASTNER software, STEREO, zvládá kompletní evidenci daní, mezd, faktur, majetku a dalších položek. Velkou výhodou programu STEREO je automatizace běžných úkonů, které tak obsluha programu nemusí provádět ručně, což vede k nezanedbatelné časové úspoře. Verze Start má shodný instalátor s placenými verzemi, ale bez zadání licenčního kódu je uživatel v určitých věcech limitován:

 • Je omezen počet záznamů ve všech agendách
 • Nelze elektronicky podávat formuláře
 • Formuláře jsou opatřeny v náhledu i při tisku reklamním textem 

Money S3 Start

Hojně využívaný a oceňovaný program pro správu účetnictví od české společnosti CÍGLER SOFTWARE. Slouží zejména podnikatelům a drobnějším společnostem, ale zvládá všechny běžné funkce, od daňové evidence po správu skladů. Money S3 je pravidelně aktualizován a to včetně implementace nejnovějších legislativních změn. Kromě varianty S3 je software Money dostupný i v pokročilejších verzích S4 a S5, které jsou určeny pro střední, respektive větší společnosti.

 • Varianta Start, dostupná zdarma, je omezena počtem záznamů ve všech agendách, jinak zvládá všechny úkony jako verze placené.

MRP-K/S

Velmi pokročilý účetní systém od společnosti MRP, který využívá technologii klient-server (odtud K/S v názvu). Se svým vyčerpávajícím seznam funkcí a možností a poměrně přijatelnou cenou přináší díky systému klient-server úroveň bezpečnosti, která byla v minulosti dosažitelná pouze pro velké a bohaté společnosti.

Nabízí i plně funkční verzi na vyzkoušení zdarma. Tato verze je časově omezená a dovoluje každé společnosti zvážit, zda je pro její účetnictví program od MRP tím pravým. Kromě MRP-K/S je v nabídce společnosti i Univerzální účetní systém a další specifické programy, například Vizuální účetní systém pro méně náročnou podnikatele.

 • Varianta zdarma je plně funkční a pouze časově omezená.

POHODA START

I POHODA patří mezi účetní programy připravené takřka na vše. Obsahuje kompletní seznam funkcí, které většina firem od svého účetního softwaru vyžaduje. Zejména pak snadné účetnictví, daňovou evidenci, zpracování mezd, homebanking a další.  Bezplatná varianta START dovoluje zájemcům osahat si prostředí i funkční vybavenost, avšak s několika omezeními:

 • POHODA START je vždy platná pouze do konce aktuálního kalendářního roku a v dalším roce ji musíte stáhnout a nainstalovat znovu
 • Omezení počtu záznamů ve všech agendách
 • Některé funkce jsou nedostupné (export sestav, hromadné mazání,…)

FlexiBee Start

Účetní software Flexibee si oblíbily zejména menší a střední společnosti, které využívají evidenci majetku, daní, mezd, či skladů. Jde o tradiční český výrobek, kontinuálně vyvíjený od začátku devadesátých let minulého století, tehdy pod názvem PC-Strom (později pak WinStrom).

Výraznou výhodou je univerzálnost programu – dostupné jsou verze pro Windows, Linux i MacOS. Bezplatná varianta FlexiBee Start je v některých ohledech omezena, lze ji však později bez ztráty dat upgradovat na některou z verzí placených.

 • FlexiBee start má omezení v počtu záznamů (po registraci 100)
 • Maximálně 3 uživatelé a 2 zpracovávané firmy

PROFIT

Jednoduchý a přehledný software určený zejména OSVČ a dalším drobnějším podnikatelům, kteří více než co jiného ocení snadné vystavování faktur, daňovou evidenci a vyplňování formulářů (například pro daňové přiznání). Kromě verze FREE, která je dostupná zcela zdarma bez výraznějších omezení, je k zakoupení verze PLUS, obsahující některé pokročilé funkce a postrádající reklamu.

Bonusem pro maximální flexibilitu je možnost umístit program PROFIT na USB paměť (bez instalace) a používat ho jako portable aplikaci. Představuje tak ideální účetní software pro dynamické podnikatele, kteří často v rámci své profese cestují.

 • Varianata FREE je zcela plnohodnotná

AdmWin

Účetní systémy AdmWin jsou vyvíjeny už od začátku devadesátých let minulého století. V dnešní podobě se jedná o robustní účetní programy, které zvládají provádět celou řadu úkonů s minimálními požadavky na obsluhu. AdmWin se snaží všechny funkce, které mohou být zautomatizovány, zautomatizovat.

Nabízeny jsou dvě verze – AdmWin DE pro jednoduchou daňovou evidenci (a další úkony, jako je správa majetku, skladů a podobně) a AdmWin PU pro plnohodnotné účetnictví (dříve známé jako podvojné). Obě verze mají navíc svou mutaci pro autoservisy, která oba programy propojí s evidencí automobilů dle SPZ. Evidence zvládá zaznamenat všechny údaje v autoservisech prováděné, včetně stavu tachometru, provedené práce a podobně.

 • StartVerze je omezena počtem záznamů (v součtu všech agend 200)

Značky

Podobné články

USB-C univerzální symetrický konektor

USB-C univerzální symetrický konektor

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Nejlepší uložiště na internetu pro vaše data a soubory

Jak vybrat LED žárovky

Jak vybrat LED žárovky

TOP aplikace a nástroje pro lepší organizaci času i práce

TOP aplikace a nástroje pro lepší organizaci času i práce

Jak vybrat notebook

Jak vybrat notebook

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Diskuse

JohankaDl JohankaDl reagovat 28.09 18:32

Pohoda je bezvadná, jsem s ní absolutně spokojená - nejnovější demoverzi kdyžtak najdete tady - Verze 2013 . Osobně mám licenci Mini, protože zas tolik neúčtuji, akorát sama pro sebe, ale vážně jsem za 3 roky používání nenarazila na jediný problém.

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 8 e d 1 2  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce