stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9632
  • Uživatelů: 6591

Tanki online – multiplayerová řež ve vašem prohlížeči

Autor: Redakce  |   Publikováno: 14.7.2014 | Zobrazeno: 12273x

Útok na World of Tanks, nebo snad obyčejná flashová hříčka pro ukrácení nudy na internetu? Ani jedno, ani druhé. Tanki online (měkké „i“ je tu správně, neboť jde o transkripci z azbuky, kde opravdu tanky končí tímto znakem) jsou spíše klasickou multiplayerovou střílečkou, která ovšem využívá moderních postupů v mikrotransakcích a vylepšování svého tanku, stejně jako cílí na hráče, pro které jsou klasické střílečky trochu moc hektické – žádné skoky, žádné superrychlé zaměřování. Tempo hry je dáno mechanikou tanků, kterým přeci jenom trvá, než se otočí, nebo než zaměří na svůj cíl déle, než profíkům v Quakeovi, nebo Counter-Striku.

Graficky špička, ale pouze na poměry flashe

Šaty dělají nejen člověka, ale i hry, z tohoto pohledu je trochu s podivem, že se Tanki online těší takové popularitě. Graficky jsou totiž vrcholem, ovšem pouze v rámci poněkud nevhodného (na tvorbu velkých her) Adobe Flash. Ten moc dobře znáte z různých banerů a jiného pohyblivého obsahu webu, včetně klasických flashových her, ale herním enginům (včetně Unity, které se na webu také rozmáhá) nemůže konkurovat v žádném případě.

Modely by tak snesly více polygonů, stejně jako bychom si dovedli představit lepší textury, o neexistujících pokročilých efektech škoda mluvit.

Přesto má flash jednu obrovskou výhodu – většina lidí ho má už v prohlížeči nainstalovaný, takže hraní je vlastně okamžité. Žádné stahování, pouze krátké načtení a přímo v prohlížeči se můžete pustit do zábavných bitev. Tomuto systému jdou navíc Tanki Online vstříc, ale o tom až níže.

Bleskový vstup do hry

Tanki Online nejsou primitivní hříčka, ke které sednete a hrajete. Přesto se autorům hry povedlo podobný, v době instantní zábavy nutný, pocit navodit. Když totiž poprvé vejdete na stránku hry, po krátkém načtení herních dat se vám hned spustí tutoriál, který je proveden velmi jednoduše a v němž si dostatečně zastřílíte, poznáte ovládání a tak dále.

Teprve po tomto tutoriálu (kde hrajete proti počítačem řízeným, nebo spíše neřízeným protivníkům) se vás hra pokusí přimět k registraci – zalíbila se vám grafika, hratelnost, nebo se prostě nudíte opravdu hodně? Bez registrace si nezahrajete, protože samotná hra už stojí čistě na online bojích mezi hráči, kteří mají samozřejmě svůj účet, na který sbírají krystaly (zdejší měna, lze koupit i za reálné peníze) a které lze banovat. Výsledkem je několik milionů hráčů, kteří si k Tanki Online každý měsíc sednou.

Možností není málo

Hra jako taková mixuje klasické multiplayerové střílečky s pohledem třetí osoby a tanky, jejichž obliba v posledních letech raketově vzrostla hlavně díky povedené hře World of Tanks. Jak už jsme řekli, od klasických frenetických stříleček typu Quake, nebo Unreal Tournament se Tanki online liší hlavně dynamikou. Vše ostatní, až na pohled třetí osoby (zde nutnost, abyste se mohli kochat svým tankem), je pak velmi podobné – malé až středně velké uzavřené mapy, obdobné módy (DM, TDM, CTF,…), sbírání powerupů… Prostě klasika. Pomalejší tempo hry je však zásadním bonusem pro přístupnost – ano, skill je skill a dobří hráči budou mít statistiky lepší, ale i hráč pomalejších reakcí si tady dosyta zastřílí. Už kvůli častým situacím, kdy přijede k nepříteli zezadu a on se prostě nemá šanci včas otočit, než ho několika mířenými údery zničíte.

Ani klasické koření onlinovek a multiplayerovek, tedy klany a jejich soutěžení, nejsou v Tanki Online zanedbávanou složkou. Když k tomu připočtete odemykání lepšího vybavení a powerupů pro váš tank, rozhodně mají Tanki Online co nabídnout i nad rámec „zahnání nudy“. Svým způsobem tedy překračují stín klasických flashovek, i když si zachovávají jejich přístupnost – dohromady zaručený koktejl na celosvětovou oblibu.

Ovládání je snadné, tyto klávesy se vám budou hodit

Rada první: přepněte si na anglickou klávesnici. Proč to? Věž tanku totiž natáčíte tlačítky Z a X, což na české klávesnici znamená prsty roztažené po půlce klávesnice, navíc v opačném pořadí. Rada druhá: pamatujte si, že svůj tank odpálíte klávesou Delete, to až spadnete na střechu a nebudete se moci hnout.

Značky

Podobné články

Do hry Fortnite přichází v rámci Halloweenu dvojice postav z Resident Evil série

Do hry Fortnite přichází v rámci Halloweenu dvojice postav z Resident Evil série

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Nejlepší módy pro Minecraft

Nejlepší módy pro Minecraft

Steam slevy – získejte CS:GO, Rust nebo GTA V skoro zadarmo!

Steam slevy – získejte CS:GO, Rust nebo GTA V skoro zadarmo!

GTA 6 vydání: O čem bude, kde se odehraje a kdy ho uvidíme?

GTA 6 vydání: O čem bude, kde se odehraje a kdy ho uvidíme?

Rockstar launcher + GTA: San Andreas jako dárek zdarma

Rockstar launcher + GTA: San Andreas jako dárek zdarma

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  a c a 7 d 6  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce