stahnu.cz

  • Aplikací ke stažení zdarma 9715
  • Uživatelů: 6601

Výběr nejlepších kancelářských alternativ k balíčku MS Office

Autor: Redakce  |   Publikováno: 26.5.2023 | Zobrazeno: 2123x

Balíček programů MS Office je mezi kancelářskými nástroji bezpochyby největším hráčem. Nabízí nejintuitivnější pracovní prostředí, podporu většiny jazyků a všechny funkce, které k psaní, tvorbě prezentací či práci s čísly potřebujeme. Najdou se ale i tací, kteří si k sadě MS Office cestu nenašli a odmítají si zakoupit licenci či platit předplatné. Naštěstí existují k MS Office alternativy, které jsou nejen zdarma, ale nabízejí také stejné, nebo velmi podobné funkce.

Podle čeho vybrat alternativu MS Office?

Kancelářských programů a balíků nástrojů je na trhu více než dost a stačí si jen vybrat tu, která nám vyhovuje. K MS Office existují alternativy zcela zdarma i ty, které jsou placené.

Při výběru vhodného kancelářského programu či rovnou celého balíku nástrojů je ale kromě ceny dobré dívat i na kompatibilitu s operačním systémem na PC, propojenost služby napříč zařízeními jako počítače a mobily, a v neposlední řadě také funkcionalita a intuitivnost. V našem seznamu si představíme 5 nejlepších programů jako MS Office, které jej dokážou nahradit. Ve výběru jsme zvolili alternativy bezplatné i placené.

LibreOffice

Nejznámější alternativou k MS Office je jistě LibreOffice. Oblíbený open-source kancelářský program je k dispozici zcela zdarma a funkcemi i prostředím se Officu podobá ze všech alternativ asi nejvíc.

Orientace v rozhraní je tak přirozená a navíc v rámci kancelářského balíku nabízí také nástroje sloužící jako alternativy kromě Wordu ik Excelu a PowerPointu. Podporována je jak slovenština, tak čeština ak dispozici je pro Windows, macOS i Linux.

WPS Office

Zajímavým kancelářským balíkem je také WPS Office od čínských vývojářů Kingsoft. Kromě kompatibility s počítačovými operačními systémy je k dispozici také pro Android a iOS zařízení. Má rovněž intuitivní prostředí a disponuje všemi funkcemi, které při práci s dokumenty potřebujete, ale má i jednu velkou nevýhodu.

Je sice zadarmo, ale podpora češtiny a slovenštiny v něm chybí. Textový editor, prezentace i tabulky si snadno vytvoříte a upravíte, stejně tak potěší možnost konverze dokumentů do PDF nebo bezplatné cloudové úložiště. Pracujete-li ale například v angličtině a nechcete platit za MS Office, WPS Office je pro vás ideální volbou. Bezplatná verze nabízí základní funkce, placená disponuje pokročilými možnostmi.

OpenOffice

Program OpenOffice je podobný MS Office i LibreOffice a vůbec to není náhoda. Jedná se totiž o předchůdce druhého jmenovaného – v roce 2010 se ale LibreOffice oddělil a začal nabízet samostatný balíček kancelářských programů. OpenOffice není tak hezký ani intuitivní jako jeho mladší odnož, ale nabízí prakticky totožné funkce a je k dispozici zdarma.

Google Workspace

Nejznámější online alternativou k MS Office je bezpochyby Google Workspace. Výhodou je, že je přímo propojen s vaším Googl účtem i práce v online prostředí, konkrétně v internetovém prohlížeči. Je proto vhodný pro práci ve skupinách díky rychlému sdílení a přístupu více osob k dokumentům.

Potěší automatické ukládání rozdělané práce na Google Disk a jednoduché pracovní prostředí. Naopak netěší menší výběr funkcí a nástrojů, horší formátování textu a problematičnost s kompatibilitou souborů z MS Office.

Softmaker FreeOffice

Bezplatný kancelářský program Softmaker FreeOffice nabízí textový editor TextMaker, tabulky a grafy zvládne PlanMaker ao prezentace se postará nástroj Presentations. Na rozdíl od Google Dokumentů si rozumí s MS Office soubory a nabízí také možnost přizpůsobení si uživatelského rozhraní.

K dispozici je zcela zdarma, ale pro používání vyžaduje registraci. Disponuje řadou základních i pokročilejších funkcí a nechybí ani možnost stažení slovníku pro kontrolu české a slovenské gramatiky.

Značky

Podobné články

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Nejpoužívanější dotyková gesta pro Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Nejlepší programy pro domácí účetnictví a daňovou evidenci OSVČ

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Jak vytvořit vizitku snadno a rychle

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Programy pro výuku psaní všemi deseti zdarma

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

Rady co dělat při polití notebooku vodou, pivem i jinou tekutinou

MS Office 2013 je konečně dostupný

MS Office 2013 je konečně dostupný

Diskuse

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  1 0 e a 8 3  :
 
Vzkaz:

Stahnu.cz - Kontakt - Přidání aplikace - RSS - Redakce